Rozhovor s Markétou Klenorovou, zakladatelkou Unlikely

unlikey-sikmo, 08. 06. 2023


Rozhovor s Markétou Klenorovou

 

 

Spojila jsem své dvě vášně. Tak vzniklo Unlikely.

 

Seznamte se s Markétou Klenorovou, majitelkou Unlikely. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jaké je její životní motto, nebo kde bere inspiraci.

 

Dobrý den Markéto, když se porozhlédneme po obchodě Unlikely, je jasné, že vintage kousky vybíráte s láskou.

Jak jste se vlastně dostala k vintage designu?

 

O design se zajímám vlastně celý život a dokonce jsem měla období, kdy jsem se zajímala přímo o výrobu nábytku. K vintage nábytku jsem se dostala cestováním a i častými  pobyty v zahraničí. Tam mnohem víc využívají vintage nábytek a dekorace nejen v domácnostech, ale i v hotelích a restaurací.

 

Máte oblíbené místo, kam se ráda vracíte?

 

Ano, třeba můj oblíbený hotel The Beekman Hotel v NY, kousek od Brooklyn Bridge. V jeho interiéru se snoubí design z 19. století s dekadencí 21. století. Je to úžasné, elegantní místo uprostřed rušného New Yorku. Doporučuji jeho návštěvu. I kdybyste se měli zastavit jen v jejich restauraci – výborně tam vaří.

 

Když jsme u těch oblíbených míst, kde vlastně berete inspiraci?

 

Mám ráda elegantní styl, který nepodléhá módním trendům. Musí být hravý a mít v sobě něco zajímavého. Dlouhá léta jsem odebírala časopis Architectural Digest. Teď v době sociálních sítí sleduji mimo již zmíněný Architectural Digest, Vogue Living nebo mě hodně inspiruje Kelly Hoppen,  Annette English a Nina Maya . Momentálně jsem nadšená z designérky Tamsin Johnson, ta mě hodně baví. Je jednou z top současných designérů, navrhuje úžasné interiéry a také prodává vintage nábytek. 

 

Inspirovala vás i pro založení Unlikely? Nebo za tím můžeme hledat jiný důvod?

 

Možná ano, ale hlavně mi tu zkrátka tento druh obchodu s nábytkem a dekoracemi, kde se pojí krása světového designu s vintage duchem, chyběl. I proto jsem chtěla, aby Unlikely nebylo pouze virtuální studio, ale také kamenný obchod, kde si mohou zákazníci zboží prohlédnout.

 

A co volný čas, máte mimo designu i další hobby?

 

Moc ráda cestuji, mám ráda dobré jídlo a hlavně krásné věci. V Unlikely jsem vlastně spojila svoje dvě vášně. Moje motto zní ‚‚Když máte kolem sebe krásné věci, tak je svět krásnější.‘‘

 

Takže je vám vlastně práce koníčkem. Jak vybíráte a nakupujete produkty pro Unlikely?

 

Nakupuji instinktivně. Rozhoduji se často podle toho, zda se mi daný předmět líbí nebo ne. Pro Unlikely vybírám pouze to, co bych sama chtěla mít u sebe doma. Nakupuji a jezdím po celé Evropě. Některé kousky jsou z různých aukcí a veletrhů. A pak miluji bleší trhy. Někdy koupím hotový kus a někdy je potřeba věc opravit, přečalounit, pořídit nové stínidlo,… je to taková hra.

 

Markéto, prozradíte nám nakonec, co vám v posledním roce udělalo největší radost?

 

Otevření Unlikely. Nejsem moc odvážný člověk a tím, že jsem se rozhodla otevřít Unlikely, jsem překonala sebe samu. Z toho mám velkou radost.

 

Děkuji.

 

Přijďte se s Markétou Klenorovou seznámit osobně do Osadní ulice 10 do pražských Holešovic. Moc ráda si s vámi popovídá nejen o cestování a osudu nábytku i doplňků, které můžete najít jen v Unlikely.


More posts