10 kroků, jak přeměnit váš interiér na oslnivý

Markéta, 28. 09. 2023


10 kroků, jak přeměnit váš interiér na oslnivý

Domov je místem, ve kterém se cítíme nejen dobře, ale také se v něm odráží naše vlastní osobnost a estetika. Pokud toužíte po osvěžení vašeho interiéru a přidání nových prvků, jste na správném místě. Připravili jsme pro vás 10 jednoduchých tipů k přeměně interiéru na stylový. U nás v Unlikely designovém studiu se zaměřujeme na vintage nábytek a dekorace od známých i neznámých designerů a víme, že přeměna interiéru nemusí být složitá ani nákladná. Naopak, může se jednat o příjemné dobrodružství, díky kterému ve svém domově objevíte nové kouzlo a inspiraci.

  1. Začněte s plánem

Správná přeměna začíná plánem. Udělejte si čas na přemýšlení o tom, co chcete od svého interiéru. Jaké barvy, styly a atmosféru byste rádi vytvořili? Vytvořte si plán, čeho byste chtěli docílit a popište si co nejblíž, jak by nová místnost měla vypadat.

  1. Vyhoďte, co nepotřebujete

Než začnete pořizovat nový nábytek, udělejte si čas na úklid a organizaci. Vytřepejte starý koberec, umyjte doma okna a projděte všechny dekorace a nábytek. Používáte vše stále, anebo něco schováváte v rohu pro speciální příležitost? Pokud se jedná o druhý případ, je na čase danou věc nemilosrdně vyhodit! Udělejte někomu radost a darujte kus nábytku, nebo dekorace někomu dalšímu, a nebo udělejte dobrý skutek a věnujte něco do Nábytkové banky.

Občas na věcech lpíme i když je nepoužíváme. Položte si otázku, bude vám daná věc chybět i za týden či dva? Pokud ne, znáte odpověď co s ní udělat.:)  

  1. Udělejte si mood board

Než se pustíte do práce, vytvořte si tzv. mood board – tj. nástěnku s nápady k přeměně vašeho interiéru. Pomůže vám to k vytvoření ještě lepšího a propracovanějšího stylu.

Vystřihněte si obrázky či fotky z časopisů a novin, které se vám líbí a klidně i vzorky látek. Tím, že budete mít vše před sebou, lépe si to budete umět představit a tím pádem i realizovat. Skvělý pro inspiraci je také Pinterest, ze kterého můžete načerpat spoustu zajímavých tipů.

  1. Připravte si místo aneb „staging“

Podívejte se na místo z větší dálky a zaměřte se na všechny detaily: od koberce, polštářů, závěsů a dekorativních předmětů, jako jsou svícny, vázy, lampy apod.

Popřemýšlejte, jestli se nevyplatí natřít stěnu na jinou barvu, anebo polepit zajímavou tapetou? Věřte, že to dokáže udělat divy!

  1. Změňte barevnou paletu

Barvy mají velkou moc ovlivnit atmosféru v místnosti a to, jak se cítíme. Zkuste vymalovat jednu nebo dvě stěny na jinou barvu, anebo jednoduše jen přidat nové barevné doplňky, které posunou váš interiér do jiného levelu.

  1. Vintage

Přidání vintage nábytku je skvělý způsob, jak dodat osobitost a charakter vašemu interiéru. Najděte něco, co vás osloví a co bude skvěle ladit s vaším stylem. Je to nová sedačka, nebo unikátní křeslo či zajímavá art deco lampa? Každý detail hraje v interiéru důležitou roli a pomůže vytvořit jedinečnou a osobitou atmosféru.

Nezapomínejte, že nákupem vintage věcí nejen prodlužujete životnost dané věci, ale zároveň snižujete poptávku po novém zboží a tak chráníte naši planetu.

  1. Osvětlení

Věděli jste, že osvětlení může změnit náladu v místnosti? Zkuste si pohrát se světlem – můžete vykouzlit různou atmosféru podle barevnosti světla. Od teplého, po jasné a funkční. I pouhým přidáním zajímavé lampy s netradičními detaily vykouzlíte během okamžiku změnu.

  1. Textílie a komfort

Vyměňte polštáře, deky a závěsy za nové, které budou ladit s vaším novým stylem. Pokud máte krásný výhled, využijte ho a sundejte závěsy, anebo je mějte jen jako dekorativní prvek v místnosti.

Pořiďte si nový koberec, anebo vyměňte polštáře – polštáře s novými potahy ve svěžích nebo jemných krémových odstínech dokáží v interiéru udělat divy!

  1. Pracujte s prostorem a hrajte si

Proměna interiéru je o inspiraci, zábavě a nové energii. Dejte se do změny, když to cítíte a máte na to čas. Nenechte žádný nevyužitý prostor. I malé změny mohou mít velký dopad, např. využitím stěn, nebo rohů místnosti. Uvidíte, že výsledek bude stát za to, protože se v nové místnosti budete cítit mnohem lépe. 

  1. Zamilujte se do vašeho nového prostoru

Vše je o lásce k vašemu domovu. Užívejte si proměnu a nechte se inspirovat. Vaše proměněný místnost bude nejen krásná, ale také bude odrážet vaši osobnost a vášeň pro design.


More posts